Effatha - Otwórz się !
Galeria zdjęć | Strona Główna | Wywiady/artykuły | Informacje | Członkowie | Szukaj | Effatha Poleca ! |
O nas !
Ostatnie Artykuły
Wywiad z Moniką Wiel...
Wywiad z Wojciechem ...
Wywiad z Mają Kokot ...
Wywiad z Pawłem Kopeć
Wywiad z siostrą Anną
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Sentencje
Polub nas na fejsie !
  Witamy

Strona może działać niepoprawnie w przeglądarce Internet Explorer !

» Karpacz 2013

Pobyt w Karpaczu udany, mimo psującej się pogody. Dzień pierwszy był dosłownie idealny, na wyprawę w góry. Dlatego też od razu po przyjeździe wyruszyliśmy do Świątyni Wang, a następnie przeszliśmy bramę Karkonoskiego Parku Narodowego i wyruszyliśmy niebieskim szlakiem w stronę Samotni w ostateczności docierając nad Mały Staw. W deszczowe dni razem z Liczyrzepą zajadając się oscypkami zwiedzaliśmy piękne zakamarki Karapcza np. Zapora nad Łomnicą. Odwiedziliśmy również Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, w którym swoją mszę prymicyjną odprawiał ks. Jerzy Popiełuszko. Co dzień towarzyszyły nam z rana jutrznie, wieczorem nieszpory, a w ciągu dnia modlitwy różańcowe oraz Msze Święte. Spotkaliśmy się również w Karpaczu z odziałem KSM Słupiec, ponieważ oni również wybrali integrację w tym pięknym mieście. W przedostatnim dniu, gdy z rana wydawało się, że pogoda będzie piękna, wybraliśmy się na Śnieżkę. Jednak z powodu złej pogody wyciąg na Kopę był nieczynny – pozostało nam więc wejście pieszo po oblodzonych szlakach. Do celu dotarł jedynie ks. Marcin i Agnieszka Kuczaj. Reszta grupy podążając żółtym szlakiem zatrzymała się w schronisku Strzecha Akademicka, gdyż silny wiatr i zmęczenie nie pozwoliło nam iść dalej. Dodam jeszcze, że wrzuciliśmy ks. Marcina do śniegu za to, że był nieposłusznym harcerzem.


Zdjęcia z naszej wyprawy można zobaczyć w naszej galerii, bądź na facebooku

» Pracowity Grudzień

W przedostatnią sobotę grudnia odbyła się w Nowej Rudzie – Słupcu Wigilia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Świdnickiej. Na wydarzenie przybyły oddziały KSM-u z naszej diecezji wraz z księżmi asystentami. Od samego południa nasz oddział pomagał oddziałowi ze Słupca przygotować Wigilię, na którą przybyło bardzo dużo osób. Tradycyjnie złożyliśmy sobie życzenia, wspólnie się pomodliliśmy, nie ominął nas także koncert kolęd, na którym główną gwiazdą niewątpliwie był Bartosz Kocur.


W wigilię z samego rana powtórzyliśmy akcję z zeszłego roku. Wraz z SWE z Nowej Rudy, siostrą Barbarą oraz księdzem Marcinem poszliśmy z wizytą do noworudzkiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i rozdaliśmy pensjonariuszom paczki, które przygotowaliśmy z produktów ofiarowanych przez naszych parafian. Znów mieliśmy okazję wspólnie i radośnie pokolędować. Podopieczni ZOL-u nie ukrywali swojej radości i swojego wzruszenia, że już kolejny rok z rzędu, ktoś o nich pamięta w tym wyjątkowym dniu. Nie tylko my mamy przyjemny i dobry uczynek, ale również Wy, Ci którzy dostarczali nam przez cały grudzień produktów na to, by przygotować prezenty.


Zapraszamy do naszej Galerii zdjęć, gdzie można zobaczyć zdjęcia z naszych działań oraz dodatkowo zdjęcia szopki, która została wykonana przez tatę ks. Marcina Czchowskiego, a udekorowana i wypełniona przez naszą wspólnotę.
» Wieczór Chwały za Jezusem - Świdnica

W ostatnią sobotę października, nasz oddział razem z oddziałem Nowa Ruda – Słupiec wyruszył do Świdnicy na „Wieczór Chwały za Jezusem”, który przygotował tamtejszy KSM. Mimo niedogodnej pogody, było wspaniale. Na samym początku, jak program wydarzenia przewidywał, odbyła się adoracja połączona ze śpiewem. Następnie odbyła się msza pod przewodnictwem ks. dr Krzysztofa Ory, podczas której ks. Marcin Czchowski wygłosił bardzo budujące kazanie. Po mszy nadszedł czas na tzw. Agappe – poczęstunek i luźne rozmowy. W końcu nastąpiło uwielbienie Boga tańcem oraz śpiewem, które przygotował zespół „Yellow Gospel” z KSM Nowa Ruda – Słupiec. W przedostatnim punkcie programu mieliśmy okazję obejrzenia pantomimy pt. „Siewca” wystawionej przez oddział z Głuszycy. Natomiast za ostatni punkt programu młodzież obrała sobie zabawę na śniegu. Jeszcze na końcu chcieliśmy pozdrowić naszą diecezjalną mamę Magdę ; )


Zdjęcia z tego wydarzenia obejrzyj w naszej galerii
» Requiem Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego - Conductus Funebris


» Pantomima z okazji XII Dnia Papieskiego
Pantomima z okazji XII Dnia Papieskiego


Muzyka: Lifehouse - Everything
Montaż - Sylwia Ratowicz

» XII Dzień Papieski


» Wrzesień

Piętnastego września wyruszyliśmy na pielgrzymkę do Wambierzyc. Z Nowej Rudy wyszło ok. 50 osób, po drodze połączyliśmy się z KSM – Głuszyca oraz z odziałem KSM z Nowej Rudy – Słupiec. Przez całą drogę dopisywał nam dobry humor, a to dzięki pieśniom i okrzykom na Chwałę Bożą. Po dotarciu na miejsce odbyła się msza pod przewodnictwem ks. bp. Adama Bałabucha, po mszy oczywiście konferencja, a po niej koncert chrześcijańskiego zespołu reggae – Bethel (Dom Boży). Gdy wszyscy pożegnaliśmy załogę Bethel, nadszedł czas na przedstawienie teatru „A” pt. „Siewca”. Na koniec Apel Jasnogórski.

Dnia 18 września przybyliśmy na mszę z okazji święta św. Stanisława Kostki do Słupca do kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Dlaczego akurat ta msza, w ten dzień? Otóż św. Stanisław Kostka jest patronem młodzieży oraz KSM’u. Modlitwa w intencjach młodzieży, zwłaszcza dziś jest bardzo potrzebna, dlatego też chcieliśmy w niej uczestniczyć. Po mszy odbyła się wieczornica, na której mogliśmy lepiej poznać osobę owego świętego i porozmyślać nad drogą, która prowadzi ku świętości. Mimo dość patetycznego tonu spotkania, nie ominęła nas na końcu radosna integracja, poczęstunek i „prezent” :D

Zagościliśmy również na festynie w Słupcu na Górze Wszystkich Świętych, który zorganizował KSM o/ Nowa Ruda – Słupiec. Mogliśmy doglądnąć różnych występów. Zachęciliśmy starsze pokolenie do zabawy przy muzyce, nie obeszłoby się przy tym bez kupy śmiechu.

I tak sobie na razie działamy. Przed nami pielgrzymka do Barda – 13 października oraz organizacja „Dnia Papieskiego”, na którym wystawimy pantomimę po mszach o godz. 9:00, 12:00 i 18:00 – 14 października (serdecznie z wyprzedzeniem zapraszamy).


Zdjęcia z wydarzeń można zobaczyć w naszej NOWEJ galerii.

SS» Podsumowanie sierpnia

Podsumujmy także sierpień. Mamy nadzieję, że wszyscy wypoczęli – zwłaszcza duchowo i odnowili swoje siły na lepsze przeżywanie przyjaźni z Bogiem.

Pod koniec sierpnia wyruszyliśmy w podróż do Wrocławia, gdzie zwiedziliśmy seminarium Wrocławskie, w którym rezydowali między innymi ks. proboszcz Jerzy Kos, ks. Radosław Stala, czy nasz obecny duszpasterz ks. Marcin Czchowski, ale również nasi obecni diecezjalni biskupi. Mieliśmy także okazję doglądnąć Archikatedry wrocławskiej św. Jana Chrzciciela. A tam ? Piękne ołtarze jeszcze z przed drugiego soboru watykańskiego, gdy Msza Święta celebrowana była na ołtarzu zwróconym w stronę Tabernakulum. Piękna i bogata, barokowa Kaplica św. Elżbiety, też nie umknęła naszej uwadze. Następnie wjechaliśmy na wierzę widokową, z której mogliśmy ujrzeć panoramę miasta oraz z góry spoglądnąć na ogromne rozmiary wrocławskiego Seminarium Duchownego.

Zdążyliśmy również zintegrować się na Górze św. Anny z KSM – Słupiec. Wędrując do celu, zorganizowaliśmy grę w podchody biblijne. Natomiast, gdy dotarliśmy na miejsce, odbyła się msza oraz ognisko. Dobry humor i radość nie odstępowały od nas nawet na krok

Udało nam się również wybrać kierownictwo naszego oddziału. Po wielu godzinach, ogromnej burzy mózgów i niewątpliwie podzielonych opinii udało nam się. Dnia 31.08.2012r zebraliśmy się przy parafii św. Mikołaja w Nowej Rudzie, by założyć oddział KSM w tymże mieście. Na spotkaniu założycielskim pojawił się KSM- Słupiec wraz z Prezesem Zarządu Diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży - Wojtkiem Budniakiem oraz oddział KSM z Głuszycy na czele z Prezesem - Martą Szerszeń. Wynik naszego wyboru można zobaczyć w rubryce „członkowie”.

W związku z tym, że wkroczyliśmy w KSM, na naszej stronie powstały nowe działy, na który odnajdziecie wiele różnych informacji dotyczących owego stowarzyszenia.

Zdjęcia możecie zobaczyć w naszej galerii.

Serdecznie pozdrawiamy oddział KSM’u ze Słupca ; )


SS


» Podsumowanie lipca

Podsumowując pierwszy miesiąc wakacji : jak już niektórzy wiedzą, bądź jeszcze nie – mamy nowego duszpasterza ks. Marcina Czchowskiego. Zdążyliśmy się z nim zintegrować sportowo, kulinarnie, turystycznie, ale i duchowo. Odbyło się już nasze pierwsze ognisko z nowym księdzem, a wraz z nim msza w plenerze – zdjęcia w naszej galerii. Zapraszamy.


W ciągu dwóch tygodni z małym haczykiem, udało nam się odmalować naszą salkę oraz odrestaurować z małą pomocą fachowca, pomieszczenie, w którym próby ma nasz chór. W ciągu tego jednego miesiąca, do naszej wspólnoty dołączyło kilka świeżych osób – wciąż zachęcamy (od września, w każdy piątek o 18:30). W ostatnim artykule redakcja Effatha wspominała coś o zmianach – tak więc, zdecydowaliśmy się urozmaicić naszą wspólnotę i dlatego zamierzyliśmy być, jednym z oddziałów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Jak widać transformację przeszła również nasza strona. Powstał dział członkowie, gdzie możecie zobaczyć zdjęcia wszystkich członków oraz przeczytać o nich krótką informację – zobacz kim są osoby należące do Effathy i czym się zajmują. Jeśli ktoś miałby jakiekolwiek wątpliwości – gazetkę parafialną dalej będziemy prowadzić. Oczywiście gazetka również przejdzie małą transformację, można powiedzieć, że trochę przytyje. Dział, który należał do księdza Pawła, będzie prowadził teraz ksiądz Marcin.


PS. Dodamy, że w pierwszej połowie sierpnia, będziemy zupełnie nieosiągalni – pora porządnie odpocząć.


SS


» Pożegnanie księdza Pawła ; (

Ze łzami w oczach pożegnaliśmy naszego wspaniałego duszpasterza księdza Pawła Wróblewskiego. Bardzo dużo nam ksiądz ofiarował, dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa i gesty, za „rzeczysławę”, „maranathę”, za „Jak się idzie, to się idzie!”, „Jak można nie wysiąść z metra?”, za Bielawę, która lubi chować się w szafie, za „ojojoj”, za księdza przekonujące katechezy w szkole i za budujące kazania, za samą księdza osobę, ponieważ zdecydowanie jest ksiądz naszym autorytetem. Wszyscy możemy zobaczyć na zdjęciach i w poniższy artykułach, jak dużo w tak krótkim czasie osiągnęliśmy. Niewątpliwie jest ksiądz prekursorem zmian w naszej osobowości, naszej wierze… Dzięki naszemu duszpasterzowi nauczyliśmy się zmieniać innych na lepsze, otwarcie mówić o swojej wierze. Jednak najważniejszą rzeczą jakiej się nauczyliśmy jest miłość do drugiego człowieka, bez względu na to kim jest, czy jak wygląda.

Od września dalej będziemy kontynuować naszą całą działalność, być może zajdą jakieś zmiany... Jednak teraz, jak najbardziej zapraszamy młodzież i namawiamy rodziców, dziadków, opiekunów, by przysyłali po wakacjach na nasze spotkania swoich wnuków, swoje dzieci

Jeszcze raz bardzo mocno, dziękujemy naszemu byłemu duszpasterzowi za ten niecały, ale jakże wspaniały rok pięknej i zdecydowanie owocnej pracy. Dziękujemy również Bogu za tak ogromne szczęście, że mogliśmy spotkać na swej drodze tak wspaniałego człowieka. Jeśli ksiądz otworzył kopertę… Wie ksiądz ile dla nas znaczył i czego tak naprawdę dokonał ; )

Zdjęcia z pożegnania można obejrzeć w naszej galerii. Zapraszamy !

Redakcja Effatha» Lednica 2012 "Miłość Cię znajdzie"

2 czerwca, w sobotę małą grupą z naszego duszpasterstwa wyruszyliśmy wraz z kilkoma wspólnotami z naszej diecezji nad Lednicę. Lednica 2000 jest jednym z największych w Europie spotkań chrześcijańskiej młodzieży. Pomysłodawcą spotkań jest dominikanin o. Jan Góra. Zlot ten odbywa się co roku właśnie na wyspie, na jeziorze Lednickim, gdzie miał miejsce Chrzest Polski. Na polach Lednickich znajduje się Brama Ryba inaczej zwana też Bramą Trzeciego Tysiąclecia, oraz Dom Jana Pawła II. W tym roku tj. 2012 spotkaliśmy się tam pod hasłem „Miłość Cię znajdzie”. Udział w zjeździe wzięło ok. 60 tys. osób. Jednak największą popularnością Lednica cieszyła się w 2004 roku, gdyż przywitało tam aż 160 tys. pielgrzymów z całej Polski oraz z zagranicy. O godzinie 8:00 zostało otwarte pole dla przybyłych. Przez 7 kolejnych godzin wszyscy chrześcijanie bawili się, śpiewali i tańczyli – właśnie tak odzwierciedlali swą miłość do Boga. Mogli również posłuchać wielu świadectw, mieli dużo czasu do rozważań, ale również mogli stanąć w prawdzie przed Bogiem i sobą. Godzina 15:00 – Godzina Miłosierdzia i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Słuchaliśmy opowieści sióstr z Łagiewnik o św. Siostrze Faustynie Kowlaskiej. Następnie mogliśmy obcować z relikwiami Siostry Faustyny. Znów na chwilkę tańce i śpiewy, ponieważ o 19:20 zaczęła się Msza Święta na polach Lednickich. Homilię głosił bp. Edward Dajczak – „Miłuj bliźniego jak siebie samego”. Przy pieśni „Tak, tak Panie, Ty wiesz, że Cię kocham” młodzi tańczą na Uwielbienie. Po godzinie 21 – Godzina JPII, Prymas Polski abp Kowalczyk zawierza świat Bożemu Miłosierdziu, młodzież z Wadowic wnosi chrzcielnicę. O 22 pielgrzymi odpalają swoje świece, wtedy brzmi pieśń „Abba Ojcze”. Przed godziną 23 wszyscy błogosławimy się znakiem Krzyża Świętego. Natomiast późno już bo o 23:10 wszyscy możemy usłyszeć przemówienie Papieża Benedykta XVI skierowane bezpośrednio do wszystkich obecnych na Lednicy. Dziesięć minut przed północą adorujemy Najświętszy Sakrament. Natomiast równo o północy Iskra Bożego Miłosierdzia – fajerwerki. Po godzinie 00:00 przechodzimy przez Bramę III Tysiąclecia i powoli zaczynamy się żegnać i rozmyślać nad przyjazdem w roku 2013.

Mimo deszczu, wiatru i ogromnego zimna nie opuszczał nas optymizm, który wzbudzał w nas o. Jan Góra powtarzając ciągle, że nas kocha. Każdy przejaw słońca witany był okrzykami radości i wielkimi brawami. Dodam, że warto było wytrzymać ten deszcz, by później ujrzeć piękną tęczę rozciągającą się wzdłuż sektorów ; )

Zdjęcia można obejrzeć w naszej galerii. Zapraszamy !


foto


SSStrona 1 z 2 1 2 >

85608 Unikalnych wizyt | Engine:
PHP-Fusion v6.01.6 | Coffee Time Theme by Gry Online

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl