Effatha - Otwórz się !
Galeria zdjęć | Strona Główna | Wywiady/artykuły | Informacje | Członkowie | Szukaj | Effatha Poleca ! |
O nas !
Ostatnie Artykuły
Wywiad z Moniką Wiel...
Wywiad z Wojciechem ...
Wywiad z Mają Kokot ...
Wywiad z Pawłem Kopeć
Wywiad z siostrą Anną
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Sentencje
Polub nas na fejsie !
» Wideo z Pielgrzymki do Rzymu
Film


» Pielgrzymka do Rzymu
Relacje z pielgrzymi do Rzymu

Dnia 28 marca wraz z ks. Pawłem Wróblewskim i dziewięcioma osobami z duszpasterstwa ,,Effatha" wyruszyliśmy na naszą oczekiwaną pielgrzymkę do Rzymu. Spędziliśmy tam tylko kilka dni, aczkolwiek dla większości z nas były to najpiękniejsze dni w życiu. Codziennie towarzyszyło nam gorące słońce i ogromne wrażenia.


Po przybyciu na miejsce, przez jeszcze długi czas podziwialiśmy owe miasto nocą. Po nocy, która minęła nadzwyczaj szybko, kontynuowaliśmy zwiedzanie. Byliśmy m.in. przy grobie błogosławionego Jana Pawła II w bazylice św. Piotra, gdzie wszyscy w skupieniu i ciszy modliliśmy się za swoich bliskich i przyjaciół, ale także dziękowaliśmy za wszystkich ludzi o dobrym sercu, za ich ofiary na nasze gazetki, ponieważ dzięki temu, właśnie w tym miejscu mogliśmy uklęknąć i powierzyć wszystko Ojcu Świętemu. Nie zapomnieliśmy na pewno o nikim, gdyż udało nam się być tam dwukrotnie i z dwukrotną siłą podziękować.

W ciągu całego pobytu mieliśmy możliwość zwiedzenia Ogrodów Papieskich i wejścia na taras kopuły Bazyliki Św. Piotra, skąd widok na cały Rzym jest zdumiewający. Mogliśmy również podziwiać dostojność bazylik św. Jana na Lateranie, w której znajduje się tron papieski oraz bazylikę Św. Pawła za Murami, gdzie na ścianach znajdują się medaliony z wizerunkami kolejnych papieży od św. Piotra do Benedykta XVI.


Sobotę poświęciliśmy na pobyt w Asyżu. Tam mogliśmy odwiedzić bazylikę św. Franciszka. W niedzielę byliśmy na mszy św. pod przewodnictwem papieża. Będąc tam osobiście, mocniej czuliśmy obecność Boga w naszych sercach. Pielgrzymka do Rzymu należy do jak najbardziej udanych... Przez okno samolotu patrzyliśmy z nadzieją, że kiedyś tam jeszcze wrócimy.


Z pewnością mocno w pamięć zapadły nam dziwne wydarzenia w metrze, w bazylice św. Jana na Lateranie, zraszacze z Ogrodów Papieskich. Więcej na filmie, który jest pod adresem :http://www.youtube.com/watch?v=-Y2VBVBG5HY. Natomiast zdjęcia z naszej wyprawy, mogą Państwo obejrzeć w w dziale Galeria zdjęć.

foto


Urszula Sąsiadek» Wiersze -KRAK.

Drodzy użytkownicy ! W dziale artykuły, możecie doszukać się utworów literackich, jednego z naszych parafian - Konstantyna Rakowskiego. Zapraszamy do czytania.
Pod owym adresem znajdują się jego najświeższe limeryki kościelne :

http://effathaotworzsie.dbv.pl/readarticle.php?article_id=3
» Wielkopostne rekolekcje - Kłodzko Mniszki Klaryski

Wielkopostny Dzień Skupienia dla młodzieży z diecezji świdnickiej przebiegał pod hasłem : „Smutny Święty to żaden Święty” . Pierwszego dnia zostaliśmy miło przywitani i następnie wspólnie wszyscy poszliśmy na modlitwę poranną. Po niej odbyła się pierwsza konferencja, którą wygłosił Ks. Dominik Wargacki. Uczył nas szukać w codziennym życiu szczęścia. Podawał przykłady świętych, którzy byli zawsze uśmiechnięci, ponieważ codziennie stawali bliżej Boga. Chciał uświadomić nam jak ważna jest więź z Bogiem, kiedy chce się czerpać radość z życia. W południe odbył się Anioł Pański po którym była okazja przyjęcia sakramentu pokuty i pojednania. Następnie, znów mogliśmy spotkać się i porozmawiać z siostrami Klaryskami i usłyszeć ich świadectwo. Umożliwiły nam pocałowanie i zapoznanie się z relikwią, w której była krew z zamachu na Jana Pawła II. O godzinie 13.30 wszyscy poszliśmy zjeść pyszny obiad. Kto nie lubi pierogów? Mało jest takich ludzi, dlatego Natalia B. zjadła najwięcej; ). Późnym wieczorem oglądaliśmy film o Św. Filipie Neri . Opowiadał on o tym jak ksiądz dociera do setek sierot, które żyją w ciemnych uliczkach Rzymu. Wokół Filipa Neri zbierał się tłum dzieciaków, którym świadczył, że codziennie należy radować się w Panu, lecz każdego dnia bardziej, jak poprzedniego. Tworzy pierwsze oratorium dla dzieci. Hierarchia kościelna jest jednak nieprzekonana do tego co robi klecha. Mimo wszystko, w końcu papież poruszony szczerą wiarą Filipa, błogosławi go i daje mu tytuł kardynała. Ale Filip Neri odpowiada z uśmiechem: „Wolę niebo”. Film opowiada piękną historię człowieka , który w Bogu widział źródło, cel i sens prawdziwego człowieczeństwa i szczerej radości...

Drugiego dnia rano po jutrzni , śniadaniu , i konferencji bawiliśmy się i śpiewaliśmy z radością. Popołudniu zjedliśmy obiad i odmówiliśmy koronkę. Ze smutkiem żegnaliśmy się z osobami, które tam poznaliśmy. Mamy nadzieję, że już za jakiś czas będzie kolejna okazja aby się spotkać. Te dwa dni stały się dla nas niezapomniane, jeszcze długo będziemy je wspominać z uśmiechem. Następnym razem trzeba przygotować więcej pierogów dla Natalii B.foto


» Wieczór Chwały "za Jezusem"

W Nowej Rudzie – Słupiec w Kościele pw Św. Katarzyny dnia 18 marca odbył się „Wieczór Chwały Za Jezusem”, w którym uczestniczyło kilka osób z naszej wspólnoty. Spotkanie było zorganizowane szczególnie z myślą o młodych ludziach. Jednak nie zabrakło tych bardziej doświadczonych. Wieczór rozpoczął się adoracją Najświętszego Sakramentu. Zgromadzeni mieli również okazję do spowiedzi. Następnie odbyła się msza, na której o. Kamil Tymecki wygłosił piękne kazanie. Po mszy zebraliśmy się do tańców i śpiewów, w których uczestniczyła nie tylko młodzież, ale również ludzie starsi! Mieliśmy także okazję do wysłuchania świadectwa pewnych osób, które odnalazły na swej drodze Chrystusa. Na zakończenie puściliśmy kolorowe lampiony do nieba, które miejmy nadzieję „złapał Pan Bóg” ; )


Przepraszamy za utrudnienia.

SS


» SWE w Słupcy !

W dniach 27-29.01.2012 w Słupcy odbyło się 60–te Jubileuszowe Spotkanie Formacyjne Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych. Tematem były słowa zaczerpnięte z księgi Przysłów : „Syn jest mądry, gdy Ojciec go karci”. W spotkaniu wzięło udział kilka osób z naszej wspólnoty. Najważniejsze momenty podczas spotkań formacyjnych to oczywiście sakrament pojednania z nabożeństwem pokutnym, wspólnotowe Eucharystie każdego dnia i prace w małych grupach, z możliwością pogłębienia tematu, tym razem pochylenia się nad swoją rodziną, relacjami w naszych domach i wspólnotach. Pierwszego dnia po zawiązaniu wspólnoty i modlitwie mogliśmy oglądnąć teatr pt."Ks.Jerzy modlitwa ostateczna", który stworzony został przez salezjanów. Następnie po spektaklu wysłuchaliśmy świadectwa mieszkańca Słupcy, o drodze do wolności od alkoholu jego i całej rodziny. W sobotę po pracy w grupach, Eucharystii i obiedzie można było zwiedzić klasztor w Lądzie. Po południu świadectwo swe wygłosiły dwa małżeństwa, które obecnością i dobrym słowem zaświadczyły o czystej miłości w narzeczeństwie i wierności w małżeństwie. W sobotni wieczór odbył się koncert zespołu Luxtorpeda w słupeckim MDK-u. Wnikając w szczegóły, trzeba zaznaczyć, że chrześcijanie również potrafią się bawić. Nie był to smętny koncert, na którym młodzież i duchowni podpierali ściany. Luxtorpeda jest zespołem grającym chrześcijańskiego rocka, w związku z czym młodzież wraz z księżmi tańczyła „pogo”. Księża ze sceny skakali w publikę, co robiło piorunujące wrażenie dla ludzi uczestniczących pierwszy raz w spotkaniu. Wieczorem odbył się uroczysty bal jubileuszowy, który zaczął się polonezem na 200 par, trwał do białego rana. W niedziele po Eucharystii i podziękowaniach za gościnę wszyscy wrócili do swoich domów. W zjeździe brało udział około 500 osób. Dni skupienia to dni radości, przyjaźni a nade wszystko wdzięczności. Na pewno nikomu z uczestników nie zabrakło wrażeń. Liczne tańce, śpiewy, okrzyki dla Jezusa Chrystusa i wzniesione ku Niemu, rozpaliły w naszych sercach ogromną miłość i radość. Ponieważ ten, kto śpiewa modli się podwójnie ; )Przepraszamy za utrudnienia.


U.Gazda» Historyjki obrazkowe
Zapraszamy do galerii zdjęć, w której znajdą Państwo nowy album pt "Historyjki obrazkowe". Udostępnione są tam prace Agnieszki Barańskiej, które wykonuje m.in do naszej gazety parafialnej "Effatha". Co jakiś czas będziemy nabywać jej nowe prace, namawiamy do regularnego odwiedzania strony ; )
Przepraszamy za utrudnienia.

» Wspólna Wigilia / Przygotowanie prezentów dla ZOL'u

23 grudnia spotkaliśmy się, by wspólnie obchodzić święto Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie przygotowany został barszcz przez mamę Patrycji Kokocińskiej - był bardzo pyszny, do niego oczywiście doszły uszka. Nie ominęliśmy również przygotowania sałatek i ciast ! Przed spożyciem posiłków ks. Paweł przeczytał fragment z Biblii, mówiący o Narodzinach Pana Jezusa, pomodliliśmy się. Po czym zasiedliśmy do wspólnej kolacji. Śpiewaliśmy kolędy, śmialiśmy się, próbowaliśmy potraw - panowała naprawdę miła atmosfera. Jednak przed kolacją, zajęliśmy się przygotowaniem paczek świątecznych dla pensjonariuszy Zakładu leczniczo-opiekuńczego w Nowej Rudzie. Natomiast 24 grudnia, rozdaliśmy owe podarunki. Idąc korytarzem, wchodząc do sal śpiewaliśmy kolędy ludzie 'zamieszkujacy' Zol, śpiewali razem z nami. Łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy życzenia. Niektórzy ludzie płakali, myślę, że ze szczęścia, iż ktoś o nich pamięta. Dziękujemy tym, którzy pragnęli przynieść upominki do stworzenia prezentów. Zapraszamy do galerii, w której znajdą Państwo zdjęcia wykonane przez P. Lipińską z przygotowań i wspólnej kolacji.

SS


Przepraszamy za utrudnienia.

» Gazeta parafialna - Effatha

Zapraszamy do wspierania naszej działalności amatorsko-dziennikarskiej. Nasza młodzieżowa grupa tworzy gazetę parafialną. Członkowie są odpowiedzialni za przydzielone im rubryki, w który chcą pokazać Państwu, że życie z Chrystusem, to wspaniałe życie, ponieważ "Życie bez miłości jest niczym" i "Naprawdę jesteśmy szczęśliwi gdy mamy Boga w swym sercu i potrafimy się nim dzielić".

SS


Logo gazetki !
Przepraszamy za utrudnienia

» Figurki Jezusa

Ostatnimi dniami swój czas poświęciliśmy na rozprowadzanie figurek z wizerunkiem małego Jezusa. W Dziale "Galeria", można znaleźć kilka zdjęć zrobionych przez P. Lipińską, z przygotowań figurek. Malutkie posążki rozpowszechniane były w niedzielę i wtorek. Zmarzliśmy, poświęciliśmy na to dużo czasu, ale trud się opłacił. Całą grupą chcemy podziękować tym którzy wspierali naszą "akcję". Robi się ciepło na sercu, gdy dochodzi do człowieka świadomość, że są ludzie, którzy pragną wspierać młodsze, niesforne pokolenie. Dzięki Państwu z uzyskanych dochodów będziemy mogli brać udział w spotkaniach młodzieżowych, które uczą pokory i miłości do bliźniego - Dziękujemy !

SS


Przepraszamy za utrudnienia

» Rekolekcje - Kłodzko Mniszki Klaryski

W zeszły weekend tj. 10-11 grudnia, kilka osób z naszego zgromadzenia zdecydowało się wybrać na rekolekcje, które odbyły się w Kłodzku w klasztorze Sióstr Klarysek. Naturalnie otrzymali posiłki - śniadanie, obiad, kolacja. Celem dnia skupienia było jeszcze większe ufortyfikowanie naszej wiary. Ks. Dominik i ks. Rafał wygłosili 6 konferencji, które dla młodzieży były wielką lekcją. Głównym tematem był Kościół i, że to my ludzie go tworzymy, z czego wynika, że tak jak mówią o nas, tak mówią o Kościele.
Byliśmy bardzo zdumieni najliczniejszą grupą, która przybyła z Dzierżoniowa, to właśnie oni byli odpowiedzialni za aranż muzyczny na całych rekolekcjach. Ich grupa śpiewająca, spisała się na medal. Nie można, nie wspomnieć, o tym, że mimo ich wielu świetnych wykonów, ostatni który my usłyszeliśmy na niedzielnej mszy był najlepszy, zaśpiewali, wygrali i wystukali na bębnach afrykańska piosenkę. A na końcu ludzie z poza klasztoru, którzy przybyli do pięknej kaplicy Mniszek Klarysek, by pomodlić się wspólnie z młodzieżom, zaskoczyli aplauzem.
Młodzież miała okazję spotkać się z tamtejszymi siostrami, które dementowały wszystkie plotki jakie chodzą, na temat tego typu klasztorów. Opowiadały nam o swojej niesfornej młodości, aż po moment poczucia powołania życia w klauzurze. Wszyscy słuchali ich opowieści z wielkim zaciekawieniem. Największym zaskoczeniem było dla nas to, gdy jedna z sióstr powiedziała, że rezyduje w klasztorze już 33 lata. Siostry te żyją w klauzurze, całymi dniami modlą się do Boga i adorują Święty Sakrament. Ich pełna nazwa brzmi Mniszki Klaryski od Wieczystej Adoracji. Gdy tak nam opowiadały, jak wygląda ich życie, w czym pokładają swą nadzieję, wydawało się, że one 3 z którymi rozmawialiśmy są bardziej przepełnione szczęściem, niż my wszyscy tam zgromadzeni.

SS


Przepraszamy za utrudnieniaStrona 2 z 2 < 1 2

85605 Unikalnych wizyt | Engine:
PHP-Fusion v6.01.6 | Coffee Time Theme by Gry Online

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl