Effatha - Otwórz się !
Galeria zdjęć | Strona Główna | Wywiady/artykuły | Informacje | Członkowie | Szukaj | Effatha Poleca ! |
O nas !
Ostatnie Artykuły
Wywiad z Moniką Wiel...
Wywiad z Wojciechem ...
Wywiad z Mają Kokot ...
Wywiad z Pawłem Kopeć
Wywiad z siostrą Anną
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Sentencje
Polub nas na fejsie !
Wywiad z siostrą Anną

W dzisiejszym numerze chcielibyśmy przedstawić Państwu wywiad z siostrą Anną, która prowadzi oratorium. Celem tego dzieła jest przybliżanie dzieci do Boga, w realizacji owego celu siostrze Annie pomagają nastoletni, bądź dorośli już animatorzy


Effatha: Kiedy nastąpił czas odczucia powołania?


Siostra Anna : Przez całe życie miałam piękne marzenie aby pracować z ludźmi ubogimi, osamotnionymi którzy potrzebują towarzystwa drugiej osoby. Pierwsze powołanie napisałam do sióstr w Warszawie, one pokierowały mnie do Wrocławia. Tam przedstawiono mi różne propozycje działań przy parafii. Urzekła mnie radość i prostota sióstr, ich otwarcie na młodych ludzi. Pragnęłam także wyjechać na misje. Jest to do dzisiaj moje niespełnione marzenie. Jednak co roku ponawiam podania i sądzę, że nadejdzie taki moment kiedy Pan Bóg zechce abym wyjechała.


E : Ma Siostra bardzo dobry kontakt z dziećmi, co nie należy do najłatwiejszych zadań. Jak Siostra sobie z tym radzi?


Siostra Anna : W powołaniu siostry salezjanki jest pewien dar do bycia wychowawczynią dzieci, czy też młodzieży. Przez wychowanie można ewangelizować i nauczać jakim ma się być człowiekiem. Staram się aby spotkania z dziećmi nie były ,,puste'' , ale pełne radości. Jeżeli ktoś był choć raz na Oratorium może się o tym przekonać. Budujemy tutaj wspólnotę w której razem uczymy się, bawimy i pomagamy sobie nawzajem.


E : Ludzie dziś błędnie myślą, uważając że w zakonach to tylko się modli, je i śpi – a jest to nieprawdą. Jak więc ma siostra zainteresowania?


Siostra Anna: Moją wielką pasją jest Biblia, to przez nią odkryłam Jezusa Chrystusa. Jestem po studiach teologicznych kierunek Biblia. Jak już wspomniałam marzę o wyjeździe na misje. Moim marzeniem osobistym jest zdobywanie gór. Urzekło mnie kiedyś Zakopane, piękne polskie Tatry. Zagranicą raczej nie bywam więc zdobywam wszystkie okoliczne górki..


E : Czy Siostra czuje się spełniona na drodze duchowej ? Czy żałuje jakichś decyzji podjętych w swoim życiu?


Siostra Anna: Główną zasadą jaką kieruję się w życiu jest: ,,Nie jest ważne jest to co robię i mówię, ale kim jestem ”. Dlatego jestem wdzięczna Bogu za obowiązek który wypełniam w zakonie. Na początku pracowałam w przed-szkolu, gimnazjum, kuchni i pełniłam wiele innych funkcji.
Jeżeli chodzi o przeżywanie powołania na pewno nic bym nie zmieniła. Chciałabym jednak pracować na większą skalę, mieć dojście do rodzin dzieci którymi się zajmuję.


E: Czy podczas pobytu w zakonie miewała Siostra chwile zwątpienia czy podjęła właściwą decyzję?


Siostra Anna: Nie, nie miałam takiego typowego załamania żeby odejść. Kiedyś jedna postulantka widząc mnie smutną, tęskniącą za rodziną powie-działa mi takie hasło: ,,Chcieć to móc.'' Pamiętam jak wtedy modliłam się, że skoro tak bardzo chcę służyć Jezusowi to potrzebuję jego pomocy. Tak jak każdy miewam różne chwile w swoim życiu.


E : Serdecznie dziękujemy Siostrze za poświęcony czas.


Siostra Anna: Anna: Ja także dziękuję.


Urszula Gazda i Patryk Bożemski

  Komentarze
Brak komentarzy.
  Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
  Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.

85626 Unikalnych wizyt | Engine:
PHP-Fusion v6.01.6 | Coffee Time Theme by Gry Online

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl