Effatha - Otwórz się !
Galeria zdjęć | Strona Główna | Wywiady/artykuły | Informacje | Członkowie | Szukaj | Effatha Poleca ! |
O nas !
Ostatnie Artykuły
Wywiad z Moniką Wiel...
Wywiad z Wojciechem ...
Wywiad z Mają Kokot ...
Wywiad z Pawłem Kopeć
Wywiad z siostrą Anną
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Sentencje
Polub nas na fejsie !
Wywiad z Pawłem Kopeć

Przedstawiamy Państwu wywiad Pawłem Kopeć. Od 6 lat jest w naszej parafii organistą oraz pracuje w Miejskim ośrodku kultury w Nowej Rudzie jako kierownik kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Ruda.


Effatha: Wiemy, że ma pan brata Daniela i jesteście bliźniakami. Czy zdarzyła się jakaś śmieszna sytuacja z tym związana?


Paweł Kopeć : Tak, było wiele takich sytuacji. Najśmieszniejsza, jaką sobie przypominam to z czasów studenckich. Mieliśmy egzamin ustny, na który mój brat się nie nauczył, dlatego sam pojechałem do Wrocławia. Gdy zdałem swój egzamin, profesor poprosił, żebym zawołał swojego brata. Z nerwów odpowiedziałem, że brat czeka na korytarzu. Wyszedłem, zdjąłem kurtkę i wszedłem jako Daniel. Egzaminator nie domyślił się, że to ja. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że swój egzamin zdałem na czwórkę a jego na piątkę


E : Na czym polega praca organisty ?


Paweł Kopeć : Pomimo tego, że wydaje się to wielu ludziom bardzo proste, to potrzeba znaleźć bardzo dużo czasu na ciągłe ćwiczenia i przygotowywania się do mszy świętej. Nie można sobie niczego zaplanować wcześniej, ponieważ nie wiadomo, kiedy odbędzie się ślub czy pogrzeb. Muszę być cały czas do dys-pozycji. Wieczory i całe niedziele są najbardziej zapracowane. Jednak tą parafię traktuję jako własną i bardzo się przywiązałem do otaczających mnie ludzi. Pracuje również w Miejskim Ośrodku Kultury, jako kierownik kapeli Zespołu Pieśni i Tańca. To także zabiera mi dużo czasu, gdyż prawie co-dziennie odbywają się próby. Zdarzają się również koncerty czy dłuższe wy-jazdy, np. za granicę trwające nawet dwa tygodnie. W tej kwestii ks. Dziekan jest dla mnie bardzo wyrozumiały i daje mi urlop.


E : Kim Pan chciał być w młodości ?


Paweł Kopeć: Jako dziecko chciałem trenować karate, jednak moi rodzice byli przeciwni temu pomysłowi. Zachęcili mnie do zostania ministrantem. Jednocześnie grałem również w kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Ruda. W trakcie studiów przez kilka lat byłem organistą w kościele w Dzikowcu. Po odejściu na zasłużoną emeryturę poprzedniego organisty Pana Albina Matuszewskiego w tutejszym kościele, podjąłem się tej pracy


E : W naszej parafii działa również chór. Jak zaczęła się współpraca ?


Paweł Kopeć: Współpraca z chórem rozpoczęła się wraz z podjęciem pracy organisty w tej parafii, czyli od 6 lat. Myślę, że od samego początku jest bardzo owocna. Nie tylko bierzemy udział w Mszach świętych, ale również uczestniczymy w różnego rodzaju koncertach. Przez długi czas przygotowywaliśmy się do koncertu w naszej parafii, który odbędzie się 2 listopada o godz. 19.00 na który serdecznie zapraszam w imieniu całego chóru. Jest to Msza żałobna ‘Conductus Funebris’ Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.


E: Bardzo dziękujemy.


Paweł Kopeć : Ja również.


Aleksandra Skrzypczyk i Bartosz Kocur

  Komentarze
Brak komentarzy.
  Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
  Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.

85628 Unikalnych wizyt | Engine:
PHP-Fusion v6.01.6 | Coffee Time Theme by Gry Online

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl