Effatha - Otwórz się !
Galeria zdjęć | Strona Główna | Wywiady/artykuły | Informacje | Członkowie | Szukaj | Effatha Poleca ! |
O nas !
Ostatnie Artykuły
Wywiad z Moniką Wiel...
Wywiad z Wojciechem ...
Wywiad z Mają Kokot ...
Wywiad z Pawłem Kopeć
Wywiad z siostrą Anną
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Sentencje
Polub nas na fejsie !
Wywiad z Mają Kokot vel Kokocińską

Wywiad z panią Mają Kokot vel Kokocińską. Jak większość kobiet w dzisiejszych czasach musi połączyć rolę matki z pracą. Zajmuje się rodzinną firmą Poligraficzną oraz działalnością w chórze w naszej parafii. Jednym słowem mówiąc człowiek orkiestra.


Effatha: Jak się zaczęła Pni przygoda z chórem?


Maja Kokot vel Kokocińska: W szkole podstawowej miałam bardzo dobrego, niezwykle wymagającego nauczyciela od muzyki. Śpiewałam nawet wówczas w zespole wokalnym. Przygoda z chórem parafialnym zaistniała gdzieś tak ok. 10 lat temu. Wcześniej słyszałam jak śpiewają, ale nie miałam odwagi przyjść do Nich i zapytać czy mnie przyjmą. Ksiądz Wojtek Zmysłowski rozwiał moje obawy. Otóż podczas wizyty kolędowej powiedziałam, że chciałabym śpiewać, ale nie wiem czy będę potrafiła. „Nic prostszego jak przyjść... i się okaże” - powiedział więc poszłam i tak już jestem...


E : Jak się zaczęła historia USŁUG POLIGRAFICZNYCH?


Maja Kokot vel Kokocińska : Historia ta zaczęła się dość dawno, ponad 30 lat temu, kiedy poznałam mojego męża. Mąż- poligraf, ja - fizjoterapeutka. Pracowałam w szpitalu w dziale rehabilitacji ok. 20 lat. Sytuacja w służbie zdrowia zaczęła się komplikować i nadszedł czas na podjęcie decyzji o przekwalifikowaniu. Najbliższa była mi poligrafia. Zdecydowałam się na edukację w tym kierunku. Miałam już trochę lat. Obawiałam się, gdyż niełatwo pogodzić naukę, wyjazdy co 2 tyg. obowiązki w rodzinie, ale moje kochane dzieci -córki i syn wspierały mnie i przekonałam się, że jest to możliwe. Tak więc we Wrocławiu w 2002 roku odebrałam dyplom z poligrafii. Otworzyłam wydawnictwo, które już wydało wiele pozycji książkowych


E Jakie ma pani zainteresowania (hobby)?


Maja Kokot vel Kokocińska: Interesuje mnie wszystko co piękne. Sztuka, muzyka, teatr, opera, operetka. Moją pasją jest śpiew. Spotkałam ludzi, którzy są pasjonatami muzyki i choć nie mamy wykształcenia muzycznego tworzymy zespół śpiewający na głosy : 3 alty, 5 sopranów, 2 tenory, 2 basy i oczywiście dyrygent - bardzo uzdolniony i niezwykle skromny. Praktycznie doświadczamy działania łaski Bożej.


E : Czym jest dla Pani wiara?


Maja Kokot vel Kokocińska: Dla mnie wyznawanie Wiary jest chlubą. Skarbu Wiary nie możemy przekazać nawet najbliższym, to jest poza zasięgiem człowieka. Wiem, że to Dar od Boga, który przenika jedynie wtedy, gdy człowiek otworzy swoje serce. Dlatego trzeba o tę łaskę prosić w modlitwie. Od wczesnych lat dziecięcych pragnęłam poznać Boga. Szukałam Go, nawet poza chrześcijaństwem, ale przekonałam się, że tylko Jezus jest DROGĄ, PRAWDĄ I ŻYCIEM. Przed 20 laty Bóg uzdrowił mnie z choroby stawów ( gośćca przewlekle postępującego ). Moje życie na zawsze zostało złączone z Panem Bogiem. Naturalnie, pojawiają się pytania. Chrześcijanin to człowiek refleksji, dlatego rozmyślam nad Słowem Bożym, które Bóg przekazuje kiedy uczestniczę we mszy św., czytam Pismo Św., pisma religijne, bardzo lubię czytać EFFATHĘ, bo spoglądacie na świat, na Polskę, na środowisko z nadzieją. Nie stoicie z założonymi rękami, ale działacie i tego uczycie ''dużych i małych”. Przybliżacie nam Osobę Jezusa i pukającego Boga, bo człowiek boi się otworzyć drzwi komuś kogo nie zna. DZIĘKI Wam za to!!!!


E Co daje Pani energię na następny dzień?


Maja Kokot vel Kokocińska: Muszę mieć dużo energii, bo wiele mam zadań do wykonania. Mam świadomość swojej słabości i tego, że wielu sytuacji, które mogą się wydarzyć - nie da się przewidzieć - dlatego wszystko co dotyczy mnie i mojej rodziny, bliskich polecam wieczorem i rano Matce Bożej. W moim sercu proszę Ją o opiekę. Sama jestem matką i prośby moich dzieci nie są mi obojętne. Ufam szczerze Maryi i Jej Synowi. Energia, radość i pokój w sercu pozwalają pokonywać trudności dnia codziennego.


E : Bardzo serdecznie dziękujemy za wywiad


Maja Kokot vel Kokocińska: Ja również dziękuje.


Aleksandra Skrzypczyk i Bartosz Kocur

  Komentarze
Brak komentarzy.
  Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
  Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.

85630 Unikalnych wizyt | Engine:
PHP-Fusion v6.01.6 | Coffee Time Theme by Gry Online

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl